REHABILITATSIOON

MTÜ Kohila Turvakeskus on rehabilitatsiooniteenust osutanud alates 2021. aastast, eesmärgiga toetada inimest elukaare igas osas kus tekib vajadus toimetulekut parandada. Lapseeas toetab rehabilitatsioon lapse arengut ja annab võimaluse olla lapsel võimalikult iseseisev igapäeva tegevustes. Noorukieas on abi vajadus kutse valikul, oluliseks muutub iseseisvumine ja sotsiaalne suhtlemine. Täiskasvanu eas on tähtis väärikas tööelu ning kaasatus ühiskonda.

Teenus on olemuselt aktiivne, inimene teeb ise võimetekohaselt kõiki tegevusi, mida eesmärgi saavutamiseks on vaja teha. Kohila tegevus- ja teraapiakeskuses osutatakse sotsiaalset ja tööalast rehabilitatsiooni. Pakume rehabilitatsiooni teenuseid nii lastele, täiskasvanutele kui ka eakatele.

Loe lähemalt Töötukassa kodulehelt: tööalane rehabilitatsioon 

Loe lähemalt Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt: sotsiaalne rehailitatsioon 

Eesmärkide saavutamiseks osutame järgmisi teenuseid

  • Rehabilitatsiooniteenuse vajaduse hindamine ja -planeerimine
  • Rehabilitatsiooniplaani täitmise juhendamine
  • Rehabilitatsiooniplaani täiendamine ja tulemuste hindamine
  • Tegevusterapeudi teenus (individuaalne ja grupitöö)
  • Sotsiaaltöötaja teenus (individuaalne, perenõustamine ja grupinõustamine)
  • Kogemusnõustaja teenus (individuaalne ja grupitöö)
  • Eripedagoogi teenus (individuaalne, perenõustamine ja grupinõustamine)
  • Psühholoogi teenus (individuaalne, perenõustamine)
  • Loovteraapia teenus (individuaalne, grupitöö)
  • Füsioteraapia (individuaalne, grupitöö)
  • Logopeedi teenus (individuaalne, grupitöö)

Rehabilitatsiooniteenusele saate ennast registreerida telefonil 53620794, emaili teel katikodu.reha@gmail.com

Kes võivad teenust saada?

Tööalast rehabilitatsiooni vahendab ja rahastab Eesti Töötukassa ning seda võivad saada tööealised inimesed, kes on tööturul aktiivsed – töötavad, õpivad või on töötuna arvele võetud.

Sotsiaalse rehabilitatsioon teenust vahendab sotsiaalkindlustusamet ning seda võivad saada alla 16-aastased lapsed, vanaduspensioniealised isikud ja need tööealised isikud, kes ei tööta, ei õpi ega ole töötuna arvele võetud.

Kuidas rehabilitatsiooni teenusele saab?

Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust peab taotlema ja seda saab teha puudega ja/või piiratud töövõimega inimene. Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse taotlus esitada Sotsiaalkindlustusameti e-postile: info@sotsiaalkindlustusamet.ee Kuni 18-aastased lapsed, kellel ei ole tuvastatud puue, võib teenuse saamiseks pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, kus lastekaitsetöötaja hindab lapse abivajadust ja andnud hinnangu tema sotsiaalsele rehabilitatsioonile suunamise vajaduse kohta.

Tööalase rehabilitatsiooni teenuse saamiseks pöördu Eesti Töötukassa poole, kus teenuste konsultant hindab sinu teenusevajadust ja lepitakse kokku rehabilitatsiooni eesmärk. Seejärel valite enda jaoks sobiva rehabilitatsiooniasutuse ning lepite temaga kokku sobiva alustamise aja.

Kohila tegevus- ja teraapiakeskuses osutatakse rehabilitatsiooniteenuseid ilma majutuseta

Teenust osutatakse aadressil:
Vabaduse 1/1, Kohila,
79801 Rapla maakond ja
Tööstuse 5, Kohila,
79801 Rapla maakond